Yunan Adalarında 'kapıda vize' ücreti belli oldu!

Yunan adalarına kapıda vize uygulaması başladı ve Türk vatandaşlarına yeni bir tatil fırsatı sunuyor. Artık Schengen vizesi almadan Yunan adalarını ziyaret etmek mümkün. Yunan adalarına kapıda vize uygulamasıyla birlikte vize ücreti de belirlendi. Bu uygulama ile hangi Yunan adalarını ziyaret etmek mümkün? Tüm detaylar haberimizde.

Yunan Adalarında 'kapıda vize' ücreti belli oldu!

Artık Yunan adalarında her hafta tatil yapmak mümkün! İlk aşamada 5 Yunan adasının uygulama kapsamında olacağı belirtilmişti ancak uygulama 10 adayla başladı. 'Kapıda vize' uygulamasıyla ziyaret edilebilecek Yunan adaları merak edilirken "Yunan adaları kapıda vize ücreti ne kadar?" sorusu da yanıtını buldu.Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

YUNAN BAŞBAKAN DUYURMUŞTU

Aralık ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'ı ziyaret etmişti. Erdoğan ile görüşen Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türk vatandaşlara 10 Yunan adasında 7 günlük vize uygulamasının hayata geçirileceğini duyurmuştu.

YUNAN ADALARINA KAPIDA VİZE BAŞLADI

Associated Press'te yer alan habere göre; Yunanistan'ın Rodos adasındaki yetkililer, yeni dönemin 1 Nisan Pazartesi itibarıyla başladığını duyurdu.

Vize, Türk vatandaşların Schengen bölgesine tam erişim için başvurmak zorunda kalmadan 10 Yunan adasını bir haftaya kadar ziyaret etmelerine olanak sağlıyor.

VİZE FİYATI BELLİ OLDU

Yunan yetkililerin açıklamasına göre vize maliyeti 60 Euro olarak belirlendi. Kapıda vize pasaport kontrolü ile parmak izi kaydını içerecek. Diğer AB ülkelerine seyahat ise mümkün olmayacak.

HANGİ YUNAN ADALARI ZİYARET EDİLEBİLECEK?

7 günlük vize şimdilik 10 Yunan adasını kapsıyor: Sakız, Midilli, Rodos, Samos, Kos, Meis, Leros, Kalimnos, Simi ve Limni. Daha küçük adaların haziran ayında kapsama alınması öngörülüyor.

Yunan Adalarında 'kapıda vize' ücreti belli oldu!