Meteoroloji uyardı: Kar, fırtına ve sağanak yağış geliyor!

Meteoroloji tahminlerine göre, doğu kesimlerde kar yağışı ve Hatay'da kuvvetli yağış bekleniyor. Ayrıca, Güney Ege bölgesinde ise yarın akşam saatlerinden itibaren 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde rüzgarlar esmesi bekleniyor.

Meteoroloji uyardı: Kar, fırtına ve sağanak yağış geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın gece ve sabah saatlerinde Hakkari, Bitlis, Muş, Ağrı, Van'ın kuzeyi, Siirt ve Şırnak'ın doğusunda kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Kar yağışıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma, kuvvetli rüzgar, tipi ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekiyor.

HATAY'DA KUVVETLİ SAĞANAK

Hatay'da bugün güney kesimlerde başlayacak olan kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışın, yarın tüm kıyı kesimlerini etkileyeceği ve perşembe sabah saatlerine kadar devam edeceği tahmin ediliyor.

Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekiyor.

FIRTINA UYARISI

Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü, yarın sabah saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına beklediğini duyurdu. Fırtınanın, öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Güney Ege'de ise yarın akşam saatlerinden itibaren 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına bekleniyor. Fırtınanın, gece saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor ve deniz ulaşımında aksamalara dikkat edilmesi gerekiyor.

Meteoroloji uyardı: Kar, fırtına ve sağanak yağış geliyor!