Muğla'da hortum çıktı! Çatılar uçtu

Muğla'da meydana gelen hortum endişe yarattı. Ağaçlar devrildi, direkler koptu..

Muğla'da hortum çıktı! Çatılar uçtu

Muğla'nın Dalaman ilçesinde bugün sabah saatlerinde meydana gelen hortum felaketi, kıyı kesimlerinde oluşabilecek olumsuz hava koşullarına dair Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi'nin uyarısı sonrasında gerçekleşti. Cengiz Topel Caddesi'nde etkili olan fırtına, evlerin çatılarını uçurarak, elektrik direklerini ve ağaçları devirerek şiddetini gösterdi.

Hortumun neden olduğu felaketi çevre sakinleri, cep telefonlarıyla an be an kaydederek paylaştılar. Görüntülerde, hortumun gücüyle yükselen çatıların, devrilen ağaçların ve kırılan elektrik direklerinin yarattığı kaos net bir şekilde görülebiliyor. Şans eseri can kaybı veya yaralanmanın yaşanmaması, bölge sakinlerini bir nebze rahatlattı.

Olay sonrasında, yetkililer bölgede hasar tespit çalışmalarına hemen başladı. Felaketin etkilediği alanlarda güvenlik önlemleri alınarak, zarar gören bölgelerin onarımına yönelik çalışmalar başlatıldı. Muğla genelindeki hava koşullarının takibi ve benzer olayların önlenmesi amacıyla bölge halkına yönelik güvenlik tedbirleri alınması önem arz ediyor.

Muğla'da hortum çıktı! Çatılar uçtu