Ölüdeniz'deki Mavi Lagün dünyanın en iyi plajları arasında yer alıyor

Fethiye Ölüdeniz'deki Mavi Lagün dünyanın en iyi plajları arasında yer alıyor.

Ölüdeniz'deki Mavi Lagün dünyanın en iyi plajları arasında yer alıyor

Fethiye Ölüdeniz'deki Mavi Lagün dünyanın en iyi plajları arasında yer alıyor.

Ölüdeniz'de yer alan Türkiye'nin Mavi Lagünü, yaz yaklaşırken Daily Mail'in "Dünyanın En İyi Plajları" derlemesine göre dünyanın en güzel plajları arasında yer alıyor.

Birleşik Krallık'ın önde gelen gazetesi Daily Mail, "Dünyanın En İyi Plajları" hakkında bilgi almak için uluslararası seyahat uzmanlarına ve sektörden kişilere ulaştı.

Türkiye listeye Mavi Lagün'ün de dahil edilmesiyle damgasını vurdu. Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz'de bulunan Mavi Lagün plajı öne çıkan plaj olarak seçildi.

Mavi Lagün ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Jet2 ve Jet2holidays CEO'su Steve Heapy, "Türkiye'de Dalaman civarına Turkuaz Sahil deniyor ve buranın tertemiz masmavi sularına gözlerinizi ziyafet çektiğinizde nedenini anlamak çok kolay. Keyfini çıkarabileceğiniz çok sayıda plaj var ama benim için asıl öne çıkanlardan biri Ölüdeniz'deki Mavi Lagün'dür.

"Zümrüt yeşili bir milli parkın içinde yer alıyor ve geniş körfezi, beyaz kumları, canlı mavi suları ve dağlık arka planı, burayı dinlenmek için mükemmel bir yer haline getiriyor" diye ekledi.

Berrak suları ve altın kumlarıyla tanınan Ölüdeniz'in güney ucunda yer alan Mavi Lagün, turkuaz rengi denizi ve doğal güzellikleriyle cennetten bir köşedir. Ölüdeniz Tabiat Parkı içerisinde yer alan Mavi Lagün'ün cazibesi korunmaya devam ediyor. Ölüdeniz Plajı ve Mavi Lagün, su sporları ve açık hava etkinlikleri için mükemmel bir ortam sağlar. Ayrıca bölgedeki 1960 metre yüksekliğindeki Babadağ dünyaca ünlü bir yamaç paraşütü merkezidir.

Mavi Lagün’e eşlik eden "Dünyanın En İyi Plajları" listesi, Malezya'daki Datai Plajı, İrlanda'daki Youghal Plajı, Güney Afrika'daki Walker Bay Plajı, İngiltere'deki Harlyn Körfezi, Carvalhal Plajı dahil olmak üzere seyahat uzmanları tarafından ortaya konan 20 öneriden oluşuyor. Portekiz'de ve Son Bunyola Mallorca'da.

Ölüdeniz'deki Mavi Lagün dünyanın en iyi plajları arasında yer alıyor