Yerli ATAK helikopterleri Afrin’de terör mevzilerini yerle bir etti

Zeytin Dalı Harekatı’nda ilk defa göreve çıkan yerli üretim T-129 ATAK helikopteri, Afrin’in batısındaki terör hedeflerini yerle bir etti.


Yerli ATAK helikopterleri Afrin’de terör mevzilerini yerle bir etti

Türkiye tarafından hudutlarda, bölgede güvenlik ve istikrarı temin etmek, Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını terör örgütü mensuplarının baskı ve zulmünden kurtarmak maksadıyla 20 Ocak Cumartesi günü saat 17.00’de başlatılan ” Zeytin Dalı Harekatı” devam ediyor.

ATAK HELİKOPTERLERİ İLK DEFA GÖREV ALDI

Afrin’in batısında tespit edilen terör hedefleri, gece boyunca aralıklarla tanklarla vurulurken harekatta yerli imalat taarruz helikopteri T-129 ATAK da ilk defa görev yaptı.

O ANLAR SANİYE SANİYE KAMERADA

AA, yerli imalat ATAK helikopterlerinin teröristlere ait hedeflere yönelik atışlarını görüntüledi. Terör örgütü hedeflerinin kara unsurlarınca lazer sistemleriyle titizlikle işaretlenmesinin sonrasında T-129 ATAK helikopterleri, bölgeyi ateş altına aldı.

YERLİ ÜRETİM CİRİT FÜZELERİ KULLANILDI

Kara unsurlarınca lazerle titizlikle işaretlenen hedefleri vuran ATAK helikopterleri, harekat esnasında yerli imalat “Cirit” füzelerini de kullandı.

GÜÇLERİ, KARADA HAZIR BEKLİYOR

Hedeflerin vurulması esnasında ÖSO üyeleri YPG mevzilerine ilerlemek için karada hazır beklediği görüldü.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin'in kuzeybatısında bulunan Ali Bekki köyünü ele geçirdi. Köyde yakalanan YPG'li teröristin resimleri yayınlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz