Yerli ATM ile 140 işlem kolaylığı

TÜBİTAK tarafından geliştirilen yerli ATM cihazları ile eskilerine nazaran çok daha fazla ve güvenli işlem yapılabilecek.


Yerli ATM ile 140 işlem kolaylığı

Yerli mühendisler tarafından geliştirilen yeni ATM ile aynı anda 140 fakrlı işlemi yapmak, kurum ödemelerini tek kanalda gerçekleştirmek ve ehliyet gibi kombinasyonlu işlemleri sadece bir dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirmek mümkün olacak. TÜBİTAK tarafından desteklenen ve Ekonomi Bakanlığı’nın da finanse ettiği bu projede görev alan mühendislerin tamamı Türk ve uygulama yerli olma özelliği taşıyor. Geleneksel ATM’lerin pabucunu dama atacak olan yerli ATM projesinin kısa sürede tüm illerde aktif edilmesi bekleniyor.

140 FARKLI İŞLEMİ DESTEKLİYOR

Hemen hemen tüm finansal işlemlerin gerçekleştirilebildiği yerli ATM projesinde sona gelindi. Uygulamada kolaylık sağlayan ve farklı işlemleri tek çatı altında toplayan bu projenin teknik destekçisi olan TÜBİTAK tamamen insan hayatını kolaylaştırma ve zaman tasarrufu konularına yoğunlaştıklarını açıkladı. Kısa sürede fazla işlem yapabilme yeteneği olan yerli ATM için güvenlik önlemleri de alışılmışın dışında düzenlendi. Daha önce gerçekleşen ATM dolandırıcılıklarına meydan bırakmayan bu sistemde toplamda 140 farklı işlemi tek seferde gerçekleştirebileceksiniz.

UYGULAMA HAKKINI ALMAK İSTEYEN ÜLKELER VAR

Fatura ödemeleri, kurum ödemeleri, para transferlerinin tamamı ve ehliyet alma gibi kombinasyon gerektiren işlemleri kısa sürede gerçekleştirmenizi sağlayacak olan ATM projesi için Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere onlarca ülke sıraya girmiş durumda. Projenin patentini almak ve uygulama hakkına sahip olmak isteyen firmalar da bulunuyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz