Yeşilçam oyuncusu Bitirim Zeki hayatını kaybetti!

Bir zamanlar Yeşilçam’ın ünlü simalarıyla kamera karşısına geçen 90 cm uzunluğundaki Zeki Keskin, Sivas’ta tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.


Yeşilçam oyuncusu Bitirim Zeki hayatını kaybetti!

Sivas’ta, bir dönem Yeşilçam’ın tanınmış sanatçılarıyla kamera karşısına geçen 90 santimetre boyundaki “Bitirim Zeki” lakaplı Zeki Keskin, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

BİR SÜREDİR TEDAVİ GÖRÜYORDU

Keskin, bir müddet önce Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Göğüs Cerrahisi Servisi’nde tedavi altına alındı. 70 yaşındaki Keskin, burada yapılan müdahaleye karşın kurtarılamadı.

Hastanenin Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ekber Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Keskin’in ortalama 10 gün önce acil servise nefes darlığı, akciğerde sönme ve yüksek tansiyon şikayetiyle getirildiğini belirtti.

DOKTORUNDAN AÇIKLAMA

Hastaya göğüs cerrahi servisinde Yrd. Doç Dr. Özgür Katrancıoğlu tarafından göğüs tüpü takılarak tedavisine başlandığını söyleyen Şahin, “Uzun süre tansiyonu yüksek seyreden hastada hafif bir mide kanaması gelişti. Bunun takibi ve tedavisi sürerken bu defa ciddi sara nöbeti oluştu. Sara hastalığının senelerdir mevcut olduğu ve tedavisiz olduğu sonradan öğrenildi. Yoğun bakıma alınan hastanın bütün tedavilere karşın bir müddet sonra bilinci kapandı. Solunum cihazına bağlanan hastanın ilerleyen saatlerde kalbi durdu.” diyerek konuştu.

BİTİRİM ZEKİ’NİN HAYATI

Sivas’ın Ayli köyünde dünyaya gelen ve doğuştan boy kısalığı bulunan Zeki Keskin, 16 yaşında sahneyle tanışmıştı. İlk olarak Ankara Devlet Tiyatrosunda seyircinin karşısına çıkan Keskin, daha sonra “Fabrikanın Gülü”, “Karayılan”, “Kasımpaşalı Recep” ve “Ana Beni Eversene” gibi filmlerde rol aldı. Bu filmlerde Yılmaz Güney, Nuri Sesigüzel, Ahmet Mekin ve Muhterem Nur ile kamera karşısına geçen Keskin, “Bitirim Zeki” olarak kısa zamanda ün saldı.

GEÇİRDİĞİ TRAFİK KAZASIYLA YAŞAMI DEĞİŞTİ

Yeşilçam’da birçok yapımcının dikkatini çeken ve çok sayıda film teklifi almaya başlayan Keskin’in hayatı, geçirdiği trafik kazasıyla sanki alt üst oldu. “Fabrikanın Gülü” filminin 1964’te Zonguldak’ta yapılan galasından dönüşte kaza geçiren ve tekerlekli sandalyeye mahkum olan Keskin, 1,5 sene süren tedavisinin sonrasında 6 aylık Yeşilçam macerasını sonlandırmak mecburiyetinde kaldı.

İKİ METREKARELİK BÜFEDE YAŞIYORDU

Memleketi Sivas’a dönen Keskin, 51 sene önce dönemin belediye başkanı tarafından kendisine verilen iki metrekarelik büfede zor koşullar altında hayat savaşını sürdürmeye başlamıştı. Engeli ve ilerleyen yaşı sebebiyle birçok ihtiyacını iki metrekarelik büfesini yatak odası ve mutfak olarak da kullanan Keskin, Sivas’ta yediden yetmişe vatandaşların yoğun sevgisiyle karşılanıyordu.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, belediye meclisi kararıyla ortalama 3 ay önce Bitirim Zeki’nin ismini büfesinin karşısındaki parka vermişti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir

8 Şubat A101 aktüel listesi açıklandı! Müşteriler şokta

Müşterilerinin yayınlanmasını dört gözle beklediği aktüel kataloğu nihayet açıklandı. 8 Şubat tarihinden itibaren A101 marketlerde satışa çıkacak olan ürünler müşterileri fiyatlarıyla şoka uğratıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz