Yeşilçam’ın “Bitirim Zeki” lakaplı oyuncusu Zeki Keskin öldü!

Bir zamanlar Yeşilçam’ın tanınmış sanatçılarından biri olan “Bitirim Zeki” lakaplı Sivaslı Zeki Keskin hayatını kaybetti.


Yeşilçam’ın “Bitirim Zeki” lakaplı oyuncusu Zeki Keskin öldü!

Yeşilçam’da 90 santimetre boyu ve “bitirim zeki” tiplemesi ile “Fabrikanın Gülü”, “Karayılan”, “Kasımpaşalı Recep” ve “Ana Beni Eversene” gibi filmlerde Yılmaz Güney, Nuri Sesigüzel, Ahmet Mekin ve Muhterem Nur ile kamera karşısına geçen Zeki Keskin, geçtiğimiz gece 73 yaşında yaşamını yitirdi. Keskin’in cenazesi, bugün Sivas Ulu Cami’de kılınacak cenaze namazının sonrasında Ayli köyünde toprağa verilecek.

Keskin, memleketi Sivas’ta 51 sene önce dönemin belediye başkanı tarafından kendisine verilen iki metrekarelik büfede hem ticaret yapıyor hem de yaşıyordu. Son dönemlerde aşırı zayıflayan Keskin, bitkin düşünce iki gün önce hastaneye kaldırılarak yoğum bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı.

İki metrekarelik büfesini yatak odası ve mutfak olarak da kullanan Keskin’in isimi, geçtiğimiz sene Sivas Belediye Meclisi’nde alınan kararla yaşadığı büfenin karşısındaki meydana verilmişti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
TUS ve STS adaylarına ÖSYM’den sınav saati uyarısı!

TUS ve STS adaylarına ÖSYM’den sınav saati uyarısı!

ÖSYM, TUS ve STS adaylarına yarın gerçekleşecek sınavların başlama saatinden 15 dakika önce sınav binalarına giriş yapmaları gerektiği uyarısında bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz