Yeşilçam’ın efsanesi Nuri Alço sonunda o gazozu kendi içti

Senelerce ekranlar karşısında Yeşilçam filmlerinde insanlara gazoz ikram eden efsane isim Nuri Alço sonunda o gazozun tadına kendide baktı.


Yeşilçam’ın efsanesi Nuri Alço sonunda o gazozu kendi içti

Gazoz, pişmiş toprak düdük ve çizgi roman temalı Kültür & Müze Kafe, Nuri Alço’nun eşliğinde Eskişehir’de açıldı. Açılış törenine katılan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un Nuri Alço’ya gazoz ikram etmesi ise renkli görüntülere sahne oldu.

Yüzlerce gazoz şişelerinden oluşan gazoz koleksiyonu, çizgi romanlar ve pişmiş toprak düdüklere ev sahipliği yapan Kültür & Müze Kafe, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde Kazım Kurt ve Nuri Alço’nun eşliğinde açıldı. Gidenlere nostalji dolu zamanlar yaşatmayı amaçlayan kafenin açılışına yüksek sayıda katılım oldu.

Ziyarette yaptığı konuşmada Eskişehir’in değişim ve gelişimine değinen Alço, “Eskişehir, gerçekten cennet bir şehir oldu. Bugün yalnız Türkiye’de değil, dünyada bile küçük Venedik olarak anılıyor. Bunun için ben Kazım Başkanımızı kutluyorum ve sanata ve sanatçıya verdiği değerden dolayı da çok teşekkür ediyorum. Bu şekilde bir kültür merkezi açtı” şeklinde konuştu.

“SAĞLIĞIMDA BUNU GÖRMEM BENİM İÇİN EN BÜYÜK ÖDÜL”

Gazoz müzesinin kendisine verilen en mühim hediye olduğunu vurgulayan oyuncu Nuri Alço, Başkan Kurt’a teşekkür etti. Yaşadığı esnada bu şekilde bir müzenin açılmasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Alço, “Tabii ki bu organizasyon benim için çok mühim. Hem Eskişehirli olmam hem Odunpazarlı olmam nedeniyle sağolsun Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Bey benim için dünyanın en büyük ödülü vermiş oldu. Bugüne kadar benim 250’nin üstünde ödülüm var. Onur ödülüm var. Adana Altın Koza’dan Antalya Altın Portakalı’na kadar tüm film festivallerinden var. Ancak benim için en mühim olan bu kendi şehrimde bu şekilde filmlerde bana malolmuş bir gazoz esprisiyle Gazoz Müzesi’nin açılmış olması benim sağlığımda bunu görmem benim için en büyük ödül. Çünkü sanatçılara öldükten sonra caddelere sokaklara bu şekilde yerlere isim veriliyor. Ama benim için tabii ki bu sağlığımda bu şekilde bir şeyi görmem mutluluk ve onur verici bir şey. Kazım Başkan’a teşekkür ederim. Sanata, sanatçıya ve kültüre sahip çıktığı için. Kendisini kutluyorum. Biz de destekçiyiz. Her zaman Eskişehir çocuğu olarak Eskişehirimizin her zaman yanındayız” diyerek konuştu.

”İLK KEZ BEN İÇTİM”

Başkan Kurt’un gazoz ikramını kabul ettikten sonra esprili açıklamalarda bulunan Alço,

“Başkan bana içirdi. Kutluyorum. Bugüne kadar ben içiriyordum senelerce, ama ilk kez ben içtim. İçirsin, Kazım Başkan içirebilir problem yok”

ROPDÖŞAMBIR HEDİYE ETTİ

Açılış Başkan Kurt’un konuşmasıyla devam etti. Kafenin ziyaretçilere nostajlik anlar yaşatması maksadıyla yapıldığını vurgulayan Başkan Kurt, “Açmakta olduğumuz kafe-müze; hem nostaljik bazı şeyleri hatırlatsın diyerek hem insanlarımızın otururken de bir takım şeyleri düşünebilsin diyerek hazırlanmış bir yer. Tabii her olay bir kültür. Gazoz da, düdük de, çizgi romanlar da bir kültür. Bunların hepsi bizim gençliğimizin, çocukluğumuzun ürünleri. Kafemizi açacağız ama madem ki insanlar mutlu olsun istiyoruz, madem ki insanlar neşeli olsun istiyoruz. Şuanda sevgili Nuri Alço’nun izniyle bir espri yapalım. Ona bir hediyem var. Lütfen onu da kendisine sunayım” diye Alço’ya ropdöşambır hediye etti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
TUS ve STS adaylarına ÖSYM’den sınav saati uyarısı!

TUS ve STS adaylarına ÖSYM’den sınav saati uyarısı!

ÖSYM, TUS ve STS adaylarına yarın gerçekleşecek sınavların başlama saatinden 15 dakika önce sınav binalarına giriş yapmaları gerektiği uyarısında bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz