YGS – LYS taban puanlar açıklandı!

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği LYS sonuçları açıklandı ancak sonuçların ardından gözler taban puan açıklamasına çevrildi. Beklenen açıklama gün içinde ÖSYM resmi internet sitesinde yapıldı. YGS-LYS taban puanların açıklandığı kılavuzun yanı sıra adaylara bazı önemli uyarılarda da bulunuldu.


YGS – LYS taban puanlar açıklandı!

26 Temmuz’a kadar değişiklik yapılabilir

ÖSYM tarafından taban puanlar ile birlikte yayınlanan önemli uyarılardan ilki başvuruların 18 Temmuz tarihinde aktifleştirileceği ve geçmiş dönemlerdeki gibi başvuru merkezlerinde gerçekleşmeyeceği oldu. Adaylar bu yıl tercihlerini online ortamda Aday İşlemleri Sistemi sekmesine tıklayarak gerçekleştirecekler. 150 puan ve üzerinde puan alan adayların toplamda 24 tercih şansı bulunuyor. Aday tercihini yaptıysa ve kararını değiştirdiyse 26 Temmuz tarihine kadar sisteme girerek değişiklik yapabilir.

Tercihlerinizi son güne bırakmayın

Yetkililer elektronik ortamda gerçekleşebilecek herhangi bir aksaklığa karşı adayların tercih işlemlerinin bittiğinden emin olmalarını istedi. Ekranda işlemleri tamamladıktan sonra ‘2017-ÖSYS Tercihleriniz ÖSYM’ye bildirilmiştir’ ifadesinin görülmesi ise oldukça önemli. Adayların tercihlerini son güne bırakmamaları ise yaşanabilecek aksaklıkların en aza indirilmesi açısından hayati öneme sahip.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
MEB, 2017-YLYS sonuçlarını açıkladı!

MEB, 2017-YLYS sonuçlarını açıkladı!

Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (2017-YLYS) neticeleri açıklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz