Youtube, teröristlerin vurulma anını tekrar yayına aldı!

Youtube’un terör konvoyunun vurulma anının görüntülerini kaldırılmasının hemen ardından TSK, twitter hesabından direkt olarak paylaşımda bulunmuştu. TSK’nın hamlesinin ardından Youtube, görüntüleri tekrar yayınladı.


Youtube, teröristlerin vurulma anını tekrar yayına aldı!

Afrin’de bölgeye terörist ve silah taşıyan PKK/PYD’ye ait 30-40 araçlık konvoy, dün gece Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) bağlı kara ateş destek vasıtaları ile vuruldu. Genelkurmay Başkanlığı, teröristlere ait konvoyun imha edilmesi hakkında görüntüleri resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesabından paylaştı. Fakat Youtube’un teröristlerin vurulduğu ana ilişkin görüntüleri sildiği görüldü. Bu sabah ise video TSK’nın resmi twitter hesabından direkt olarak paylaşıldı. TSK’nın hamlesinin sonrasında Youtube, terör konvoyunun vurulma anının görüntülerini tekrardan paylaştı.

TSK’DAN BİLGİLENDİRME MESAJI GELDİ

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verilmişti:

“PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait 30-40 araçtan oluşan ve içinde teröristler ile silah ve mühimmat taşıyan konvoy, 22 Şubat 2018 tarihinde Afrin güneydoğusundan kente yaklaşırken belirlenmiş ve kentten 15 km kadar uzaktayken kara ateş destek vasıtaları ile vurulmuştur. Harekat sırasında yalnızca PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait anılan konvoy hedef alınmış ve her zaman olduğu gibi sivillerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmiştir.”

YOUTUBE GÖRÜNTÜLERİ SİLMİŞTİ

Terör konvoyunun vurulduğu anın görüntüsü de Twitter’dan paylaşıldı ve Youtube’a yüklendi. Fakat Youtube konvoyun vurulduğu ana ilişkin görüntüleri silmişti.

Videoya ulaşmak isteyenlerin karşısına “Bu video, YouTube’un şiddet barındıran yahut görsel açıdan rahatsız edici içeriğe ilişkin politikasını ihlal ettiği için kaldırıldı” yazısı çıkıyordu.

Saat 9.50 itibarıyla YouTube silinen videoyu tekrardan erişime açtı.

BU SABAH TSK, RESMİ TWİTTER ADRESİNDEN PAYLAŞTI

Bu sabah ise TSK’nın Twitter hesabından teröristlerin vurulduğu anın videosu doğrudan yüklenerek paylaşıldı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Fransa Liginde PSG forması giyen Neymar, Marsilya maçında yaşadığı sakatlık ardından gözyaşlarına hakim olmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz