Yozgat’da Dev Türk Bayrağı Taşlarla Çizildi

Yozgat’da 20 bin ton taş kullanılarak Sorgun Belediyesi tarafından yapılan 38 bin 400 metrekare ölçülerindeki dev Türk bayrağı görenleri kendine hayran bıraktı.


Yozgat’da Dev Türk Bayrağı Taşlarla Çizildi

Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından 20 bin ton taş kullanılarak 38 bin 400 metrekare büyüklüğünde Türk bayrağı yapıldı.

Yozgat’ta Sorgun Üçtepeler mevkisinde, iş adamı Salim Taşçı tarafından yaratılan ’Salim Taşçı Basın mensupları Hatıra Ormanı’ içerisine yaptırılan 160 metre eninde 240 metre genişliğinde Türk bayrağı 38 bin 400 metrekare alanı kaplıyor.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ay yıldız için 500 ton mozaik kullanılan Türk bayrağında 20 bin ton taşın yer aldığını ve demir oksit boya kullanılarak renklendirildiğini ifade etti. Şimşek, Yozgat’ın en çok şehit veren vilayetlerden biri olduğunu, bu bayrağından şehitlerin anısına, bayrak sevgisine atfen yapıldığını söyleyerek, “Üç tepeler mevkine daha önce iş adamı Salim Taşçı tarafından hatıra ormanı yaratılmıştı. Orada Türk bayrağını andıran çiçek ve fidan dikilmiş ancak pek gözükmüyordu. Daha sonra tepenin hepsinde 160 metre eninde 240 metre boyutunda 38 bin 400 metrekare alana 20 bin ton kalker taş yerleştirdik. Ay yıldızı mozaik taş ile boyaya ihtiyaç işitmeden yaptık. Kırmızısını boyadık ve 38 bin 400 metrekare Türkiye’nin ve dünyanın en büyük bayrağını yaptık” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Erdoğan’ı göremeyen 4 yaşındaki küçük kız gözyaşlarını tutamadı!

Erdoğan’ı göremeyen 4 yaşındaki küçük kız gözyaşlarını tutamadı!

Yozgat'ta önceki gün gerçekleştirilen AK Parti 6. Olağan İl Kongresi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmeyi başaramayan 4 yaşındaki Irmak Ayşe İstek, hüngür hüngür ağladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz