YPG’nin bomba yüklü aracı Türk tankıyla vuruldu!

Türk askeri bombalı araçla eylem hazırlığı içerisinde olan YPG’nin aracını tank atışıyla vurarak küle çevirdi.


YPG’nin bomba yüklü aracı Türk tankıyla vuruldu!

Mehmetçik, teröristlerin Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı kuvvetlerin bulunduğu mevziye yönelik bombalı araçla yapmaya çalıştığı saldırıyı tank atışıyla önledi. Mühimmat yüklü aracın imha edilmesi görüntülendi.

HAREKAT 19. GÜNÜNDE

Türk Silahlı Güçleri tarafından hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı temin etmek, Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ üyelerini etkisiz hale getirmek, dost, kardeş bölge halkını terör örgütü mensuplarının baskı ve zulmünden kurtarmak için 20 Ocak Cumartesi günü saat 17.00’de başlatılan ” Zeytin Dalı Harekatı” sürüyor.

MEHMETÇİK’İN DİKKATİ FACİAYI ÖNLEDİ

Terör örgütü PYD/YPGüyeleri bazı bölgelerde Türk Silahlı Güçleri ile ÖSO kuvvetlerinin bulunduğu mevzilere yönelik saldırı girişimlerinde bulunuyor. Afrin’in batısında kontrol altına alınan stratejik bir tepeye yönelik teröristlerin saldırı girişimi Mehmetçik’in dikkati sayesinde bertaraf edildi.

YERLEŞİM YERİNDEN ÇIKMASI BEKLENDİ

PYD/PKK terör örgütüne ait mühimmat yüklü bir kamyonetle ÖSO güçlerinin bulunduğu mevziye bombalı saldırı girişimi olduğu, TSK tarafından korunan tepeden belirlendi. Bunun üstüne termal kameralarla takip edilen aracın, yerleşim yerlerinin olduğu alandan çıkması beklendi. Aracın yerleşim yerlerinden uzaklaşmasının sonrasında teröristlerin bulunduğu araca yönelik tank atışı yapıldı. Tank atışı neticesi araç imha edilirken o dakikalar görüntülendi.

KİRLİ ORTAKLIK GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ

Söz konusu saldırı şeklinin, DEAŞ terör örgütünün bölgede yoğun biçimde kullandığı metotlardan biri olduğu biliniyor. PYD/YPG’lı teröristlerin saldırı girişimi, iki örgüt arasındaki ilişkiyi bir defa daha ortaya çıkardı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz