Zeytin Dalı Harekatı İle ilgili terör propagandası yapan asker tutuklandı

Elazığ’da askerlik yapmakta olan er, Zeytin Dalı Harekatı’yla alakalı sosyal medya üzerinden terör propagandası yapmak suçundan gözaltına alındı.


Zeytin Dalı Harekatı İle ilgili terör propagandası yapan asker tutuklandı

Elazığ’da, Afrin’e yönelik gerçekleştirilen “Zeytin Dalı Harekatı” hakkında sosyal medyadan terör örgütü propagandası yapan bir er tutuklandı.

GÖZALTINA ALINDI

Edinilen bilgiye göre, Elazığ İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, TSK’nın Afrin’de terör örgütü PKK/PYD-YPG ve DEAŞ’a yönelik düzenlediği “Zeytin Dalı Harekatı” hakkında sosyal medyada propaganda yapan er M.E.’yi tespit etti. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile tespit edilen şüpheli asker, örgüt propagandası yapmaktan gözaltına alındı.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Jandarmada ifadesi alınan şüpheli, adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan M.E., “Sosyal medya ve çevresindekilere örgüt propagandası yapmak” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz