Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak isteyen Suriyelilere Erdoğan’dan izin çıkmadı

Suriyeli mültecilerin Zeytin Dalı Harekatı’na gitmek için askerlik şubesinin önünde toplanmaları hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Savaş bölgesine elini kolunu sallayarak gitme olanağı yok” ifadelerini kullandı.


Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak isteyen Suriyelilere Erdoğan’dan izin çıkmadı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis’te partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada gündemdeki konulara ilişkin mühim değerlendirmelerde bulundu.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de yaşayan Suriyeli sığınmacılar, Türk Silahlı Güçlerinin (TSK) Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı’na destek maksadıyla 10 ilde gönüllü askerlik başvurusunda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da parti grubunda yaptığı konuşmada bu konuya değinmeden geçemedi.

“SAVAŞ BÖLGESİNE ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GİDEMEZSİN”

Suriyeli mültecilere manalı davranışlarından dolayı teşekkür eden Erdoğan, “Ülkemizedeki Suriyeli kardeşlerimizin askerlik şubelerine başvuru edip bölgeye gitmek için başvurduklarını da biliyorum. Fakat savaş bölgesine elini kolunu sallayarak gitmek mümkün değil. Bunun için eğitim gerekir, lojistik gerekir, planlama gerekir. Suriyeli kardeşimizin de askerlik şubelerine müracaatlarını bir kararlılık ifadesi olarak görüyor ve tamamına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz