Zeytin Dalı Operasyonu İçin İstikamet Kızıl Elma

Zeytin Dalı Harekatına katılan 26 yaşındaki Uzman Çavuş Mehmet Kuzu’nun söylediği ‘İstikamet Kızıl Elma, ailem beni beklemesin’ açıklaması Türkiye’nin gündemine damgasını vururken, kahraman askerin babası ve annesi, oğulları ile gurur duyduklarını söyledi.


Zeytin Dalı Operasyonu İçin İstikamet Kızıl Elma

5 çocuklu ailenin en büyüğü olan Mehmet Kuzu, Ankara’nın Etimesgut Zırhlı Birliklerde acemi birliğini yaptıktan sonra usta birliği olarak Edirne’nin Süloğlu ilçesine gitti. Usta birliğinde vatani görevini yapan Mehmet Kuzu, daha sonra sözleşmeli uzman çavuş oldu. 4 buçuk senedir görevini sürdüren Mehmet Kuzu, Türk Silahlı Güçlerinin (TSK) Afrin’e düzenlediği ‘Zeytin Dalı’ operasyonu kapsamında kara harekatına katıldı. Afrin operasyonunu takip eden bir televizyon kanalı muhabiri, cepheye giden Uzman Çavuş Mehmet Kuzu’ya tankın üstündeyken “İstikamet neresi?” diyerek sorunca ’Kızıl Elma’ yanıtını aldı. Ailene bir mesajın var mı? sorusuna ise “Beklemesinler, bu vatanı bölemezler” karşılığı verdi. Kuzu’nun bu sözleri bütün Türkiye’yi duygulandırdı.

“DÖNMEK DE VAR DÖNMEMEK DE VAR”

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde ikamet eden kahraman askerin ailesi İHA’ya konuştu. Kuzu’nun babası Cemil Kuzu, “Mehmet ilk Ankara Etimesgut’ta acemi asker olarak göreve başladı. Usta birliğine Edirne Süloğlu’na gitti. Oradan sözleşmeli uzman olarak Ankara’ya gitti. 2 amcasının sayesinde sözleşmeli oldu. Şuanda da uzman olarak devam ediyor. Beklemesinler mesajı gönderdi bize. Biz ülke olarak dini konularda Allah’a şükür bilinçliyiz. Dönmek de var dönmemek de var. Tamamına hazırlıklı olsunlar şeklinde konuştu. Bu hissedilir bir vaziyet değil. Kendi kalbinden geçen şeyi konuştu” şeklinde konuştu.

“BİLİNÇLİ OLARAK SÖYLEDİ”

Baba Kuzu, oğlunun istikamet Kızıl Elma söylemine ilişkin de “Kızıl Elma’yı çocukluğundan beri görüştüğü arkadaşlarından ve liderlerimizin de dile getirdiği Mehmet’in de hedeflediği bir konuydu. Bunu bilinçli olarak belirtti. Kalbindekini söylemiş. Bunu da bütün Türkiye’ye bilmeyenlere duyurmuş oldu” ifadelerini kaydetti.

Anne Ümmehan Kuzu ise, çok duygulu olduğunu ifade ederek harekatta görev yapan bütün askerlere, “Afrini temizlesinler, dönsünler diyorum” biçiminde seslendi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Afrin’de komando birlikleri terörist baron için ava çıktı

Afrin’de komando birlikleri terörist baron için ava çıktı

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında bölgeye giden komando birlikleri Afrin'de karış karış bölgedeki PKK/PYD-YPG yapılanmasının başını çeken Derviş Afrinli takma isimli teröristi arıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz