Zonguldak’ta 10 metreyi bulan dalgalar yıktı geçti

Zonguldak’ta şiddetli rüzgar sebebiyle sahil yolu sular altında kaldı. 10 metreye varan dev dalgalar sahilde bulunan iş yerini yıktı geçti.


Zonguldak’ta 10 metreyi bulan dalgalar yıktı geçti

Zonguldak’ta sabah saatlerinden etkili olan rüzgar akşam saatlerinde etkisini artırdı. Şiddetli rüzgar, liman içerisi olmasına karşın fırtına sebebiyle dalgaların boyu 10 metreyi bulurken mendireği aşan dalgalar ilçe merkezine girdi. Kozlu İlçesinde bulunan sahil yolu trafiğe kapandı. Sahildeki bir kafe kullanılmaz hale gelirken çöpler çevreye yayıldı. Kozlu Belediyesi ekipleri ve karayolları ekipleri çevrede araştırmalarda bulundu.

Sahil yolunda araştırmalarda bulunan Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, dalga boyunun mendireği aşarak ilçe merkezine girdiğini ifade etti. Sahil yolunda bulunan köprünün sağ tarafında hasar olduğunu ifade eden Yılmaz, “Şiddetli dalga sebebiyle köprünün Ereğli istikametine giden tarafında hasar var. Karayolları ekipleri araştırmalarda bulunuyor. Biz önlem maksatlı trafiği çarşı içine yönlendirme yaptık. Dere yükselmesiyle beraber çarşı içinde sular var. Dalga boyu mendireği aşıyor. Barakalarda pek sıkıntı görünmüyor ama öbür tarafta bir işletmecimizin bir kafe kullanılmaz hale geldi. Rüzgarın dinmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yaşanan olayın büyük bir afet olduğunu ifade eden Kozlu Su Ürünleri Başkanı Ergün Kayhan ise şunları belirtti:

“Bu afet çok büyük afet, 11 – 12 gücüne yani ortalama 100 kilometre rüzgar hızına tekamül eden bir rüzgar hızı var. Kozlu Balıkçı barınağı 10 metre dalgalarla beraber felç oldu. Ufak tekneler battı. Bu afeti Zonguldak Meteoroloji Müdürlüğü hiçbir uyarı yapmadı. Bizim için tehlikeli bir afet oldu. Gene pazartesi günü daha tehlikeli hava geliyor. Kdz. Ereğli ilçesinde arkadaşlardan aldığımız bilgilere göre trol tekneleri batmış çok büyük bir afet yaşıyoruz. Bütün arkadaşlarıma geçmiş olsun diyorum” dedi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Fırtına Bandırma’da hayatı felç etti! İDO seferleri iptal

Fırtına Bandırma’da hayatı felç etti! İDO seferleri iptal

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde fırtına sebebiyle denizde dev dalgalar meydana gelirken, Bandırma-İstanbul arasında sefer gerçekleştiren İDO'ya ait sabah seferleri de iptal edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz