Zonguldak’ta yapılan denetimlerde maden ocaklarına ceza yağdı!

Zonguldak’ta, 2017 senesinde işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerine uymadıkları gerekçesiyle 38 işyerine 1 milyon 841 bin lira para cezası uygulandı. Denetimlerde özel firmalara ait 13 maden ocağında üretim durduruldu.


Zonguldak’ta yapılan denetimlerde maden ocaklarına ceza yağdı!

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından 71 işyerinde iş sağlığı ve güvenliği yönünden, 79 işyerinde de işyeri üretim ve düzenlenmesi yönünden denetim yapıldı. Denetimler neticesi işçilerin sağlığını tehlikeye düşüren 13 maden ve 4 inşaatta çalışmalar durduruldu. İş sağlığı güvenliği yönünden yapılan araştırmalar neticesi 38 işyerine 1 milyon 841 lira idari para cezası verilirken işin yürütülmesi yönünden yapılan araştırmalarda ise belirlenen hususlar sebebiyle 11 iş yerine 131 bin lira idari para cezası uygulandı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu, İş müfettişlerince ortalama 79 iş yeri denetlendiğini, denetimlerde 38 işyerine 1 milyon 841 bin lira para cezası uygulanırken özel firmalara ait 13 maden ocağında üretim durdurulduğunu ifade etti. Demirsu yaptığı açıklamada, “İş müfettişlerince yapılan denetimlerin yanı sıra 982 işçi şikayeti aldık. Bunlardan 388 işçi şikayetini işçi lehine sonuçlandırdık. 332’si henüz sonuçlandırılmadı. 95 tanesi kısmen olumlu. 125 tanesinin de halen iş müfettişlerince araştırması devam etmektedir” biçiminde konuştu

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Jandarma’dan Zonguldak’ta uyuşturucu operasyonu! 38 kişi gözaltında

Jandarma’dan Zonguldak’ta uyuşturucu operasyonu! 38 kişi gözaltında

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı’nca Çaycuma, Gökçebey, Devrek ve Kozlu ilçelerinde ve İstanbul’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, aralarında mahkumların, infaz memurların ve esnafların bulunduğu 38 kişi gözaltına alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz