Kılıçdaroğlu: "Bu tür tehditler demokrasiye ve siyasete zarar verir, böyle bir anlayışı kabul etmiyoruz."

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Seni sırtından hançerleyenlere oy yok!!" yazan pankartlarla ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, partisinin seçimi kaybetmesini istediği iddialarına karşı çıktı ve CHP adaylarına tam destek verdiğini belirtti. CHP Genel Başkanı Özgür Özel de Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerini değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu: "Bu tür tehditler demokrasiye ve siyasete zarar verir, böyle bir anlayışı kabul etmiyoruz."

Özel, ''Bir söylenti yayıyorlar. İsimsiz pankartlarla olmadık yazılar yazdılar. Bunu Kemal Kılıçdaroğlu taraftarları İmamoğlu'na oy vermeyecek gibi gösteriyorlar.'' dedi.

İstanbul sokaklarında asılan pankartlar CHP'de tartışma yarattı. Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun resminin bulunduğu pankartlarda, "Seni sırtından hançerleyenlere oy yok!!" ifadeleri dikkat çekti. Ekrem İmamoğlu'na oy verilmeyeceğini işaret eden pankartlarda imza olarak "Kılıçdaroğlu gönüllüleri" yer aldı. Gözler CHP Eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çevrildi. O da sosyal medya hesabından sert sözlerle bir açıklama yaptı.

"Kılıçdaroğlu partisinin seçimi kaybetmesini istiyor." iddiasının iftira olduğunu söyledi. CHP adaylarına desteğinin tam olduğunu vurguladı. Değişimcilerin "Kılıçdaroğlu sahaya inerse duygusal kopuş olur, seçmen sandığa gelmez." çıkışlarını hatırlatması dikkat çekti. O teze sadık kaldığını söyledi ''İstenilen şekilde sessizce kenarda oturduğunu." ifade etti.

Özel, ''Genel Başkanımıza bu twiti attıracak kadar ona haksızca saldıranlara ve onu bu açıklamayı yapmaya zorlayan bu düzene lanet olsun'' dedi.

Bu kez, ''Kılıçdaroğlu neden sessiz kalıyor, neden seçim için çalışmıyor?" Eleştirilerine uğradığını söyleyen CHP Eski Genel Başkanı partiye yapılan saldırılara karşı kurumsal kimliği korumak adına çalıştığının altını çizdi.

Hem o pankartlar hem o açıklama CHP Genel Başkanı Özgür Özele soruldu. Pankartlar üzerinden söylenti yayılıyor dedi. Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları için ince davranış dedi.

Özel,''Yeterince çalışmıyor dediklerinde de sahaya niye çıkmıyor dediklerinde açıkladı. Önceki dönem Genel Başkanların aktif kampanya yapması yok. Özgür Bey'e güvensizlik gibi algılanabilir dedi. Bu ince bir davranış.'' ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: "Bu tür tehditler demokrasiye ve siyasete zarar verir, böyle bir anlayışı kabul etmiyoruz."